Wethouder Pubben neemt het manifest in ontvangst van Cyril Crutz
Wethouder Pubben neemt het manifest in ontvangst van Cyril Crutz Foto: Gemeente Gennep

Wethouder Pubben neemt manifest laaggeletterdheid in ontvangst

Openbare publicatie Maatschappelijke discussie

Gennep | Sinds 1 januari 2020 hebben gemeenten in Nederland de verantwoordelijkheid in de aanpak van laaggeletterdheid. BiblioPlus is regionaal regisseur in de aanpak van laaggeletterdheid en ondersteunt de gemeente Gennep hierbij.

Wethouder Frank Pubben ontving afgelopen week een manifest van Cyril Crutz van BiblioPlus, namens Stichting Lezen & Schrijven en het netwerk van taalhuispartners. Het manifest bestaat uit vijf belangrijke versnellingspunten: gebruik begrijpelijke taal, screen op laaggeletterdheid, investeer in het netwerk en aanbod, offensieve aanpak van kansengelijkheid en investeer in de basisvaardigheden van eigen werknemers.

Wethouder Frank Pubben: “Laaggeletterdheid is helaas nog steeds een zeer actueel probleem. Niet voor niets is dit onderwerp ook een onderdeel van ons Genneps coalitieakkoord. Het is goed dat er zoveel aandacht voor is en ik ga me inzetten om de versnellingspunten mee tot uitvoering te brengen.”

Kent u iemand die moeite heeft met lezen en schrijven? Neem dan contact op met het Taalhuis van de bibliotheek via www.biblioplus.nl/taalhuis of kom langs in de bibliotheek.

 
 
 

PODCAST

HOBBY EN VRIJE TIJD

HOOG WATER - LOB - DIJKEN

DUURZAME ENERGIE

VIDEO

SPORT