
Veiligheidsdag op vrijdag 8 mei
Politie 112 Jeugd voor Jeugd Maatschappelijke discussieNieuw Bergen | Vrijdag 8 mei is het zover: Veiligheidsdag 2026. Tijdens deze dag ontmoet je de organisaties die dagelijks werken aan een veilige woon- en leefomgeving voor alle inwoners van onze gemeente. Met demonstraties en activiteiten ontdek je niet alleen wat zij doen, maar ook wat je zelf kunt doen om hieraan bij te dragen.
Op 8 mei van 09.00 tot 16.00 uur op plein Mosaïque
Er is van alles te zien en te beleven, zoals zoals de brandweer in actie; bekijk hoe de brandweer te werk gaat na een verkeersongeval en leer wat je wel en vooral niet moet doen bij een frituurbrand. Ook kun je in gesprek met de politie. Bekijk verschillende politievoertuigen en ga in gesprek over woninginbraak, nepagenten en ondermijnende criminaliteit. Je kunt er kennismaken met de BOA’s. Zij geven meer informatie over welke rol zij hebben, wat dit betekent voor de veiligheid en leefbaarheid in jouw buurt en waar jij als inwoner terechtkunt met vragen of meldingen.
Verdachte situatie herkennen
Ga bij Kijk Niet Weg in gesprek over signalen van verdachte situaties en help mee om ernstige ondermijnende activiteiten in je leefomgeving te voorkomen.
Alcohol en verkeer
Stap in een Alcokart en ervaar zelf wat alcohol doet met je reactievermogen in het verkeer.Daarnaast is er aandacht voor eerste hulp en reanimatie, weerbaarheid en zelfredzaamheid, natuurbrandpreventie en verkeersveiligheid in het buitengebied.
De Veiligheidsdag vindt plaats naast de weekmarkt, die deze dag gewoon doorgaat. Bekijk de plattegrond, het volledige programma en meer praktische informatie op www.bergen.nl/veiligheidsdag2026.
Zien we je daar?
Fred Fransen





































